Uvodna stranka
Profil firmy
Sortiment
Aktuality
Racioporadna
Receptar
Kontakt

iso.gif

Profil firmy

 

 

Parný mlyn v Štúrove bol postavený pred 1. svetovou vojnou, jeho zakladateľmi boli súrodenci Timárovci. V 20-tych rokoch patril pod Malomipari R. T. Budapest. Prosperoval pre svoje výhodné postavenie v centre úrodnej oblasti v blízkosti rozsiahleho prístavu na Dunaji. Po druhej svetovej vojne bol zoštátnený.

Od 70-tych rokov až do roku 1991 patril do komplexu Mlyny a cestovinárne š.p. Piešťany. Prvá vločkáreň bola postavená v areáli mlyna v roku 1976. Spracúvala sa dovtedy známa odroda ovsa siateho na moderných strojoch českej a západonemeckej výroby. Kapacita vločkárne predstavovala 10 t denne. Pšeničný mlyn bol zrušený a demontovaný v roku 1986. Po rekonštrukcii budovy sa zriadila vločkáreň s kapacitou 30 t ovsa denne. Strojné vybavenie dodala firma Nagema Wittemberg. Dnes sa už môže Mlyn Štúrovo popýšiť 25 ročnou tradíciou výroby ovsených vločiek.

Mlyn Štúrovo pôsobí ako súkromná akciová spoločnosť od augusta 1998. Spracúvame prevažne ovos nahý na vločky .V roku 2000 sa začala realizovať výroba ovsenej múky .Ovsená múka pre svoje výborné vlastnosti je vyhľadávanou zložkou stravy najmä u ľudí s tráviacimi ťažkosťami.

V roku 2001 získala spoločnosť CERTIFIKÁT ochrannej značky kvality a Zlatú medailu SLOVAK GOLD za ovsenú múku celozrnnú výberovú jemnú.

V roku 2004 získala spoločnosť od nadácie SLOVAK GOLD ocenenie GOLD DIZAJN za obal na  Ovsených vločkách výberových.

Od roku 2003 má naša spoločnosť vybudovaný systém manažérstva kvality podľa normy STN EN ISO 9001:2001 v súčastnosti certifikovaný spoločnosťou LRQA.

iso.gif

 

V roku 2005 sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia výrobnej prevádzky mlyna, o čom svedčí nasledovná fotodokumentácia:

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto


Mlyn Štúrovo a.s. má samostatnú prevádzku Poľnosklad Bíňa, kde poskytuje služby sušenia, čistenia a skladovania obilnín, olejnín a strukovín. Zároveň funguje ako verejný sklad od roku 2001.